Çatalca Vidanjör

Çatalca Vidanjör

Vidanjör

Bir çok insan vidanjör kelimesini çok duyup ne olduğunu bilmemektedir. Vidanjörle ilgili tüm bilgileri sizler için derledik. Vidanjör belediyelerin ve özel şirket şirketlerin kullandığı iş makineleridir. Bu makinelerin en büyük kullanım amacı tıkalı şebekeleri açmaktır. Vidanjör iş makinesi şebekelerde tıkanıklıkları açarak büyük maddi hasarların önüne geçmektedir. Yani vidanjör iş makineleri her türlü tıkanıklığın giderilmesinde ve tahliyesinde önemli bir rol oynar.

Vidanjörlerin ilk kullanıldığı zaman sadece ocaklar ve madenlerde ki çamur birikintisini temizlemekteydi. Şimdi ise pek çok sahada görev yapmaktadır. Etkili hortumu sayesinde tıkalı alanlarda çöp ve pislikleri vakumlayarak haznesine yerleştirir. Böylelikle eski yöntemler gibi herhangi bir kırma dökme gibi maddi külfete girmeden çözüme ulaşılır. Ayrıca vidanjör araçları su şebekelerinde tıkanmaya sebep olan çamurlarında tahliye edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Kuyu ve sondaj çalışmalarında büyük etkiye sahip olan vidanjör araçları atık tahliyesi, çamur tahliyesi, su tahliyesinde de en etkili çözüm olmaktadır. Bu bağlamda vidanjör araçları temizlik ve imar alanında kullanılan araçlar arasında olmazsa olmazdır. Kullanım amaçlarına göre vidanjör çeşitleri de bulunmaktadır. Yapılacak işleme göre çalışanlar tarafından en uygun vidanjör aracı seçilerek en doğru tekniklerle hizmet verilmeye başlanır. En sık tercih edilen standart tip vidanjör, teleskopik emiş boomlu vidanjör ve teleskopik vidanjör olmak üzere üç çeşit vidanjör bulunur. Kullanım amacına göre farklı boyutlarda olan vidanjörler kanalizasyon ve cadde ve sokaklardaki kanalizasyon tıkanıklığı için büyük, toplu konutlarda ya da apartmanlarda ise küçük tip vidanjörler kullanılmaktadır. Sanayi tipi alt yapı tıkanıkları için ise kuka yada kombine vidanjörler tercih edilmektedir.

Sağlıklı bir ortamda yaşamak, yaşam kalitesini artırmak için vidanjör kullanımı asla ihmal edilmemelidir. Foseptik alanlarda ortaya çıkan sorunlar ciddi sorun teşkil ediyorsa sorunun giderilmesi için tek yöntem vidanjör hizmetidir. Eğer ki vidanjör desteğini önemsemez ihmal ederseniz ölümcül hastalıklarla karşılaşmanız muhtemeldir. Bu sorunla tek başınıza mücadele etmek oldukça külfetlidir. Vidanjör iş makineleri sayesinde anında çözüme ulaşacak bir olayı sürüklemek manasızdır. Alanında uzman kişilere vidanjör işini bırakarak yaşam alanlarınızı daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz. Unutmayın, hiç bir sorun çözümsüz değil.

Vidanjör

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?